Συνεχίζουν ακάθεκτες την νικηφόρα πορεία τους τα κορίτσια του ΟΑΧ EARPLUS.Επικράτησαν με 68-64 απέναντι στην ομάδα των Ιωαννίνων κάνοντας για ακόμη μια φορά υπερήφανο σύσσωμο το επιτελείο του ΟΑΧ EARPLUS. Σε ένα πραγματικό ντέρμπι τα κορίτσια του Σ.Νανάκου  κατέκτησαν την 13η νίκη τους στο φετινό πρωτάθλημα της Α1.

Αν και δύσκολη νίκη καθώς υπήρξε μάχη μεταξύ των δύο ομάδων για επικράτηση ,με τις γηπεδούχες να αντιστέκονται σθεναρά.Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τον ΟΑΧ να προηγείται (18-19),κάτι το οποίο συνεχίστηκε και στο δεύτερο δεκάλεπτο, το οποίο επίσης ολοκληρώθηκε με έναν πόντο διαφορά (32-33). Η κατάσταση παρέμεινε ίδια  και στο δεύτερο ημίχρονο με τον ΟΑΧ EARPLUS  να διατηρεί καθ’όλη τη διάρκεια το προβάδισμα κάτι το οποίο τον οδήγησε και στη νίκη.

Η Μιράντα Ντράμοντ με 19 πόντους και τέσσερα τρίποντα και η Αγγελική Βιντσιλαίου με 17 ήταν οι πρώτες σκόρερ για την ομάδα των Χανίων,11 πόντους χάρισε η Μπούθ και απο επιμέρους 6 πόντους συμπλήρωσαν Σ.βιντσιλαίου και Λίτσι ,ενώ για την ομάδα των Ιωαννίνων περισσότερους πόντους πέτυχε η Αμερικανίδα, Κάλχουν με 17.

Τα δεκάλεπτα: 18-19, 32-33, 48-51, 64-68

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιώργος Σιαμέτης): Ντόκου, Μοντγκόμερι 12(2), Πάφη 9(1), Χουλή, Κατσαμούρη, Μπουκουβάλα, Ξανθοπούλου, Τζήμου, Κάλχουν 17(2), Χρηστάκη 2, Ντάλλα 8, Τακ 16.

ΟΑ Χανίων (Σταύρος Νανάκος): Μπιν 7, Θεοδοσουλάκη, Βιντσιλαίου Αγγ. 17, Ψυχογιού 2, Λίτσι 6, Παπαδάκη,Δ Δασκουλίδου, Βιντσιλαίου Στ. 6, Ντράμοντ 19(4), Μπουθ 11