ΟΑΧΑΝΙΩΝ

Οι γυναίκες μας δεν τα κατάφεραν στα Πατήσια , και παρά το γεγονός του ότι βρεθήκαμε να οδηγούμε το σκορ μέχρι και τα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου , γνωρίσαμε την ήττα απέναντι στον Σπόρτιγκ με 74-65. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα και πρώτη εκτός έδρας για τον ΟΑΧΑΝΙΩΝ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς και παίζοντας πολύ καλό μπάσκετ καταφέραμε να προηγηθούμε μέχρι και 12 πόντους ενώ το ημίχρονο έληξε βρίσκοντας την ομάδα μας προηγούμενη με 35-38. Το ίδιο σκηνικό συνεχίστηκε και στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου αλλά τα σφυρίγματα από το διαιτητικό τρίο ( φόρτωσαν με φάουλ τις καλύτερες παίκτριες στον συγκεκριμένο αγώνα) είχαν ως αποτέλεσμα να εκνευρίσουν και να αποσυντονίσουν τις αθλήτριες και τους ανθρώπους της ομάδας μας ενώ ταυτόχρονα στερηθήκαμε και την παρουσία τους αρκετή ώρα λόγο φάουλ. Μοιραία οδηγηθήκαμε στην ήττα αφού όσο και αν έγινε προσπάθεια να πλησιάσουμε στο σκορ οι συνθήκες που είχαν δημιουργηθεί δεν το επέτρεψαν. Πολλά παράπονα για την διαιτησία από τον ΟΑΧ και ιδιαίτερα από την Τσακιράκη αλλά θα θέλαμε να θεωρήσουμε ότι απλά βρέθηκαν σε κακιά μέρα…………

ΣΠΟΡΤΙΓΚ-  ΟΑΧ 74-65 Διαιτητές: Τσιμπούρης, Μαρινάκης, Τσακιράκη
Δεκάλεπτα: 17-27, 35-38, 55-48, 74-65
Σπόρτιγκ (Σόφτσης): Μούρερ 25, Γούναρη 8 (1), Σαλιάι 6 (2), Ιωαννίδου 8 (2), Ανωγειανάκη, Ρέιμερ 21, Κόστοβιτς 6.
ΟΑΧ (Νανάκος): Λίτσι 19 (1), Κουφογιάννη, Ψυχογιού 3 (1), Μπιν 10, Ντράμοντ 21 (1), Μπουθ 8, Βιντσιλαίου Στ. 4.

Επόμενο σημαντικό παιχνίδι για τον ΟΑΧ την Κυριακή 24/11 και ώρα 12΄00 στο εθνικό στάδιο Χανίων.